EĞİTİM PROGRAMIMIZ

Image

Montessori eğitim içeriğinde çocuklarımıza öz bakım, matematik, dil, duyu becerilerini geliştirmeye yönelik özel çalışmalar yapılmaktadır. Bununla birlikte kozmik eğitim derslerimizde çocukların içerisinde yaşadığı kültürel değerleri, önemli tarihi eserleri, ülkemizin coğrafi özelliklerini ve diğer kültürleri öğrenmekteyiz. Ayrıca kozmik eğitim ders kapsamında çocuklarımızın dünya, uzay, gezegenleri ve çevremizdeki doğayı tabiatı tanımalarına rehberlik etmekteyiz.

DİĞER PROGRAMLARIMIZ;

Akıl Oyunları, Scamper/ Beyin fırtınası, Gems Etkinlikleri /Fen Doğa, Akademik kitap çalışması, Müzik /Orff, Okuma yazma hazırlık çalışmaları, Görsel sanatlar /Resim /Mandala, Lezzet atölyesi etkinlikleri, Günlük yaşam becerisi, Türkçe Dil Etkinlikleri, Spor / Zumba /Jimlastik, Kültürel değerler, Görsel algı dikkat çalışmaları

HAFTANIN GÜNLERİ VE ÖZELLİKLERİ

PAZARTESİ (SÜPRİZ GÜNÜ) Her hafta pazartesi günü sırayla bir öğrencimiz sınıftan arkadaşlarına süpriz yapabilir. Sağlıklı ikramlıklar getirebilir.

SALI (KİTAP GÜNÜ)  Her hafta sırayla bir öğrencimiz kendisine ait bir hikaye kitabını getirerek arkadaşlarına kitabını tanıtıp hikayesini okuyabilir.

ÇARŞAMBA (OYUCAK GÜNÜ) Öğrencilerimiz her hafta çarşamba günü evden istediği bir oyuncağı okula getirebilir. .Arkadaşlarıyla paylaşabilir, arkadaşlarının oyuncaklarıyla oynama fırsatı bulur.

PERŞEMBE (SORUMLULUK GÜNÜ) Her perşembe öğretmenimiz Aile katılımı ile yapılması için öğrencimize bir görev verir yerine getirmesi için rehberlik yapar.

CUMA (RENK GÜNÜ) Öğrencimiz her cuma önceden öğretmeni tarafından belirlenmiş renkte kıyafetler giyebilir veya o renkte bir eşya materyal getirebilir. Oyun hayvanları: inek, tavuk, tavşan, köpek vb.